Blagajna 1 marec 2015

1. januarja 2015 so na stanovanju prišli novi predpisi, ki močno razširijo obseg ljudi, ki vodijo podjetje, za katere bodo veljali obvezni zapisi o davčnem znesku posnet bingo hs ej. S tem pogojem bo veliko ljudi zahtevalo, da kupite blagajno. Na žalost trenutno nizki stroški. Ker prodajalci blagajn dobro vedo, da ni smiselno kupovati cen, kupcev ne bo. To bo verjetno pomenilo velike stroške za vlagatelje, ki kupujejo blagajne. Ali ste vedeli, da bodo podjetniki, ki jih kupujejo prvič, lahko vrnili denar za nakup blagajne?

V skladu s čl. 111 oddelek 4 osebe, ki začnejo beležiti promet in znesek davka, ki zapade v davčni znesek, lahko od davka odštejejo stroške, ki so nastali za nakup vseh blagajn, v višini 90% njegove vrednosti, vendar največ 700 PLN.Kaj naj naredim, da dobim nadomestilo za nakup blagajne? Davčni zavezanec mora v tem smislu predložiti pisno obvestilo, v katerem bo obvestil o vrednosti kupljenih blagajn. Zbirajo jih vodji ustreznega davčnega urada. Zahteva, da se isto ustvari pred evidentiranjem prodanega blaga za znesek, ki je rezultat. Ne pozabite, da ker ta čas presežemo, ne bomo dobili povračila, je vredno paziti na čas. Pozorni moramo biti tudi na zadnjo, da če imamo samo eno blagajno, je ni treba predložiti na posebnem obrazcu - dovolj je, da to storite na obrazcu glede obvestila o kraju namestitve blagajne. To se verjetno ponavlja očitno, vendar je vredno zapomniti, da bo osnova za vračilo denarja za nakup finančne blagajne potrdilo (ali nov dokaz o nakupu. Pustimo ga.Kaj kaže vprašanje vračila nakupov blagajne v primeru plačnikov DDV? Upoštevajmo, da imajo zavezanci za DDV nakup blagajne poravnani le v pogodbi o DDV za obdobje, v katerem so začeli beležiti prodajo v davčnem znesku. Zavezanec za DDV lahko, kadar ga plačuje mesečno, ustvari 25% (navsezadnje največ 175 PLN davka, ki je bil plačan na račun v primerih, ko je presežen davek, plačan preko zapadlega. V enakem primeru lahko davčni zavezanec za DDV, ki se prekriva četrtletno, predstavlja 50% dolgovanega zneska, vendar največ 350 PLN.